İADE

 

Müşteri, satınalmış olduğu ürünü, 7 gün içerisinde ürünü kargo bedeli ödemeksizin anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile iade etme hakkına sahiptir. 7 Gün içerisinde iade edilemeyen ürün onaylanmış sayılıp iade kabul edilmemektedir.

(İADE İŞLEMİNİN YAPILABİLMESİ İÇİN ÜRÜN FATURASININ TÜM NÜSHALARI İLE BİRLİKTE İADE/DEĞİŞİM FORMU DOLDURULARAK ANLAŞMALI OLDUĞUMUZ KARGO FİRMASI İLE GÖNDERİLMESİ GEREKMEKTEDİR.)

Müşteri ürünü kendisine teslim edildiği durum ve kondüsyon ile iade etmekle yükümlüdür.

Siparişi verilmiş olan ürünün yada ürünlerin niteliğinin bozulacak şekilde kullanması sonucu oluşacak deformasyon, kırılma, yırtılma, aşınma ve benzeri durumların, ürünün yada ürünlerin üzerinde yaratacağı tahribat sonucu, siparişe konu olan ürünün yada ürünlerin tekrar satılamayacak duruma gelmesi halinde, iade kabul edilmemektedir.


İade ve değişim işlemlerinde, 6502 Sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve 27.11.2014 Tarihinde 29188 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri ve diğer tüm yasal düzenlemeler ve uygulamalar gereğince,  kullanıcıya önceden bildirmekle yükümlü olduğu ön bilgilendirme formunda ve mesafeli satış sözleşmesinde belirtilmiş olan hükümler geçerlidir.

Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması durumunda iade edilen ürün veya ürünler Jbc Dışticaret ve Organizasyon Ltd. Şti.' ye ulaştığı andan itibaren (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. Jbc Dışticaret ve Organizasyon Ltd. Şti. üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma ve kullanılma durumu tespit ederse ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.

 

SİPARİŞ İPTALİ

 

Sipariş iptalleriniz için siparişiniz kargoya verilmeden önce 0312 442 05 22 numaralı telefondan bizi arayabilir veya Müşteri Hizmetleri » Yardım Masası » Sipariş İptali departmanımıza online olarak sipariş numaranız ile birlikte siparişinizin iptali talebini gönderebilirsiniz.

 

DEĞİŞİM

 

Jbc Dışticaret ve Organizasyon Ltd. Şti.’ den alacağınız ürünler, müşteri memnuniyeti ve mesafeli satış sözleşmesi ilkelerince, satış çekincelerini ortadan kaldırmak için;

Ürün veya ürünlerimizi teslim aldığınız tarih itibari ile 7 gün içerisinde anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. Değişim işlemlerinde gönderilerinizi anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile iade/değişim formununda belirtilen adresimize karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Anlaşmalı olduğumuz kargo firması dışında yapılan gönderiler kabul edilmemektedir.

Değişimi istenen ürün gönderilmeden önce müşteri hizmetleriyle görüşülmeli ve onay alınmalıdır. Esnetilmiş, kırışmış ve / veya tekrar satılamayacak durumda olan ürünler bu değişime dahil değildir. Ürünler, kendi orjinal ambalajında, kutusunda, varsa hologram, sticker, bandrol ve / veya tüm etiketlerinin açılmamış olması ve eksiksiz, hasarsız olarak teslim edilmelidir. Göndermeden önce müşteri hizmetlerinden istediğiniz değişiklik yapılacak ürünün stokta olup olmadığını öğreniniz.

 

AŞAĞIDAKİ NEDENLERDEN MEYDANA GELEN PROBLEMLERDE İADE VE DEGİŞİM KABUL EDİLMEMEKTEDİR.

 

Teslim tarihi 7 günü geçmiş ürünler.

Ambalajı açılmış ve/veya ambalajı hasar görmüş ürünler.

Müşteri tarafından montaj ve/veya kurulum sırasında hasar görmüş ürünler.

Okunmuş, sayfalarında veya kapaklarda kıvrılma ve benzeri tahribatlar olan basılı materyaller.

Ürünlerin görselliğini bozmayacak dahi küçüklükte çizik, ezik, iz veya boya sorunu olan ürünler.

Basılı yayınlarda üretim sırasında oluşmuş, okumayı engellemeyecek boyutta ufak ezik, kıvrılma veya lekelere sahip yayınlar.