Merhaba,


Sizlere Ön Sipariş konusunda daha bilgilendirici ve yardımcı olması amacı ile ufak bir rehber hazırladık. Bu rehberde Ön Sipariş konusunda en sık sorulan soruların cevaplarını bulacaksınız. Rehber dışında aklınıza takılan her 
türlü sorular için bize e-posta veya telefon ile ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla
Jedbang.com

 

Ön Sipariş nedir?
Ön Sipariş bir ürün stoklarımıza ulaşmadan verilen siparişe denir.

Ön Siparişli ürünler hangileridir?
Ön Siparişli ürünlerde Sepete Ekle butonu yerine Ön Sipariş Ver butonu bulunmaktadır.

Ön Sipariş ürünlerin teslimatı ne zaman gerçekleşiyor?
Ön Sipariş ürünlerin teslimat tarihleri o ürünün detay sayfasında Tahmini Stok Tarihi olarak yazmaktadır.

Sitemizde almak istediğiniz bir ürün, Ön Sipariş seçeneği ile bulunuyor. Bu ürünün tahmini teslimat tarihi de bulunduğunuz tarihten 2 ay sonrası olarak belirtilmiş. Eğer ürüne Ön Sipariş verip ödemesini gerçekleştirirseniz, ürün 2 ay sonra stoklarımıza giriş yaptığı anda hiç bekletilmeden tarafınıza gönderilir.

Ön Sipariş vermenin sağladığı avantajlar nelerdir?
Biliyorsunuz ki sitemizde satılan ürünlerin çoğunun üretim limiti vardır, üretici firmalar en fazla belirtilen limit adedi kadar üretim yapabilirler. Lisans sahibi firmalar tarafından bu üretim limitleri kontrol edilir ve asla belirtilen üretim limitinden daha fazla üretim yapılamaz.
Ön Sipariş vererek, stoklarımıza ulaşacak stok adedi içinden verdiğiniz sipariş adedi kadar satın alma garantisine sahip olursunuz. Kısacası, stoklarımıza ulaşacak adetler arasından sipariş verdiğiniz adet kadarı size ayırılır.
Bunun dışında bazı ürünlerde erken sipariş vermek sizlere ekstra indirimler sağlamaktadır. Örneğin, bir üründe %10 ön sipariş indirimi olabilir; bu indirim ürün stoklarımıza girdiği vakit iptal edilir.

Ön Sipariş verirken ödeme yapılıyor mu?
Evet, Ön Siparişinizi verdiğiniz anda kartınız işleme alınır veya alımınızı banka transferi ile yapmayı tercih ettiyseniz bu transferin detayları gün içerisinde firmamıza telefon veya e-posta yolu ile bildirilmelidir. Aksi takdirde siparişiniz otomatik olarak iptal edilmektedir.
Ödemenin sipariş verildiği anda alınması piyasaya sürülecek ürünün fiyat artışından etkilenmemeniz içindir. Bildiğiniz üzere ürünlerin çoğunun stokları ürün daha piyasaya çıkmadan önce tükenmektedir. Bu durum bazı ürün fiyatlarının aşırı derecede yükselmesine neden olmaktadır ve siz müşterilerimizin bu artışlardan etkilenmemesi için sitemizde Ön Sipariş Sistemi uygulanmaktadır.