JBC X JOCK İmza Günleri


Haberi Paylaş 765 Defa Okundu

 

JBC X JOCK

21-22 Eylül 2019

JBC Pulse S01E01

Dünyanın en ünlü çizgi roman çizerlerinden ve konsept sanatçılarından biri olan Jock, 21-22 Eylül tarihlerinde, Jbc Pulse bünyesinde, Jbc Yayıncılık’ın davetlisi olarak ülkemize geliyor. Jbc Yayıncılık’ın Batman Günü kutlamaları dâhilinde düzenleyeceği JBC X JOCK İmza Günleri, hem Ankara’da (Jedbang Collectibles) hem de İstanbul’da (Pow!) gerçekleşecek.

İmza günlerine özel olarak orijinal boyutlarda basılıp satışa çıkacak Jock & Sanat ve Absolute Batman: Kara Ayna kitaplarını imzalayacak olan Jock, ülkemizdeki hayranlarıyla ilk defa buluşacak.

Türkiye’de de geniş bir hayran kitlesi bulunan Jock’un, Jbc Pulse etkinliklerinden ilki olan JBC X JOCK İmza Günleri’ne yoğun bir ilgi beklenmektedir.

Sürprizlerle ve promosyonlarla dolu muhteşem bir gün geçirmek isteyen herkesi bekleriz.

Detaylar İçin : www.JbcPulse.com

 

Jock Kimdir?

Jock takma adıyla tanınan Mark Simpson, 3 kez New York Times en çok satanlar listesine girmiş ve Eisner Ödülü’ne aday gösterilmiş uluslararası ölçekte bir sanatçıdır. Jock, son yirmi yılda, çizgi roman dünyasının en seçkin çizerlerinden biri hâline gelirken, DC Comics/ Vertigo (The Losers, Batman: The Black Mirror, Batman: Who Laughs, Green Arrow: Year One) ve Marvel (Savage Wolverine, Daredevil) için hazırladığı çeşitli eserlerin yanı sıra, başarısı dizginlenemeyen Wytches’ın da (Scott Snyder ile
birlikte Image Comics için yaratıldı) altına imzasını atmıştır.

İkonik poster tasarımları ve koleksiyon ürünleri ile tanınan meşhur popüler kültür firması Mondo ile uzun soluklu bir iş birliği olan Jock, Shaun of the Dead, TheThing, Pan’s Labyrinth, The Dark Knight Trilogy, Halloween ve daha pek çok sevilen filme yepyeni açılardan bakan heyecan verici posterler yaratmıştır. Jock’un konsept çizimleri, Dredd, ExMachina ve Star Wars Episode VIII gibi büyük filmlerin de görselliğini belirlemiştir.

 

ÖDÜLLER

Jock, 2001 Ulusal Çizgi Roman Ödülleri’nde En İyi Yeni Yetenek (2000 AD) ödülünü kazanmış, 2006’da Eisner Ödülü’ne (TheLosers), 2012’de Stan Lee Ödülleri’nde En İyi Çizer (Detective Comics) ödülüne aday gösterilmiştir.

 

ÇİZGİ ROMAN KARAKTERLERİ

Jock’un çizgiye döktüğü meşhur karakterler arasında Batman, Green Arrow, Wolverine, Constantine ve Judge Dredd gibi onlarca karakter bulunmaktadır.

 

SANATSAL ÇEŞİTLİLİK

Jock, aralarında Hancock, Children of Men, Batman Begins, Star Wars ve X-men: Days of Future Past’inde bulunduğu pek çok film için görsel senaryo taslakları ve konsept çizimleri yapmıştır.